کایمریک آموزش ایران مدیرکل آموزش و پرورش

کایمریک: آموزش ایران مدیرکل آموزش و پرورش پژوهش سرا استعدادهای دانش آموزان حوزه‌های فناوری‌های نوین

گت بلاگز فرهنگی هنری با تغيير مديريت تمام اقداماتم نقش برآب شد ، درخواست محمد اصفهانی جهت رعایت قانون کپی رایت

حمایت از آثار بازیگران و صورت های معروف و نویسندگان دغدغه‌ای است که سال‌هاست جهت بازیگران و صورت های معروف کشور وجود دارد.

با تغيير مديريت تمام اقداماتم نقش برآب شد ، درخواست محمد اصفهانی جهت رعایت قانون کپی رایت

به گزارش خبرنگار حوزه موسیقیگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ متأسفانه قانون مشخصی جهت حمایت از آثار بازیگران و صورت های معروف و نویسندگان وجود ندارد. این دغدغه سالهاست جهت بازیگران و صورت های معروف کشور وجود دارد. محمد اصفهانی خواننده کشورمان از جمله هنرمندانی است که رعایت قانون کپی رایت دغدغه اش بوده و در گفت وگو با خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ به این عنوان اشاره کرده است.
برای پرسش اول، در حال حاضر که قانون خاصی در زمینه کپی رایت در کشور وجود ندارد، جهت جلوگیری از کپی غير قانونى چه باید کرد؟

عبارات مهم : قانون

بايد كار فرهنگى كرد، تبليغ و توصيه به وسیله افراد مقبول صورت بگیرد.
بعضی از همکاران شما امکان دانلود رایگان جهت ترانه ها و آثار خود جهت مردم قرار می دهند. چون اعتقاد دارند به هرحال این ترانه ها پخش خواهد شد. نظر شما چیست؟
دانلود رايگان چنانچه خواست مؤلف باشد، پسنديده است ولى استدلال انجام شده است نوعى تن دادن به شرايط ناعادلانه فعلى است كه اعتقاد دارم با تلاش و هماهنگى مرتفع خواهد شد.
در مورد تک موزیک چطور؟

چنانچه مؤلف، اثرى را با رضايت خودش رايگان عرضه كند اين حق او و حق مخاطبان اوست.
رعایت نکردن حق صاحب اثر چه عواقبی جهت هنرمند و کشور دارد؟
ارائه غير قانونى آثار، بدون رضايت صاحبان اثر به اقتصاد هنر ايران لطمه زده و به دلايل متعددى موجب اضمحلال و تضعيف روند توليد خواهد شد. كيفيت و كميت توليد اثر هنرى با اقتصاد سالم هنرى شكوفا و تضمين مي شود! اين اصل ماجراست و نكته ايست كه هرگز نبايد مورد غفلت واقع شود و در دنياى امروز اين مساله با نظام و قانون امتحان بعد داده اى به ميزانى درخور و قابل توجه و راضى كننده حل شده است كه همان كپى رايت است.
شما به عنوان یک هنرمند تاکنون اقدامی جهت برطرف این مسئله انجام داده اید؟
بله چند سال پيش در مقطعى تا طرح اين مسئله در مديريت دفتر موسيقى وزارت ارشاد و بعد از آن در مجلس شورا پيش رفتيم ولى متأسفانه با تغيير مديريت تمام کارها نقش برآب شد و ماهم دلسرد شديم و رها كرديم كه اين هم اشتباه بود. ولى بايد اينبار به مسيرهاى طرح اين خواسته هم خيلى فكر كنيم تا در ميانه راه حاصل زحمات از بين نروند.
ادعای مسئولان در حوزه موسیقی این است در این زمینه کارها جدی انجام می دهند. این ادعا تا چه حد صحت دارد؟
تمامى اين صحبت هاى موافق خوب هستند مشروط بر اينكه جامه عمل هم بپوشند. آن وقت است که ميشود ميزان موفقيت هاى عملى را تحليل كرد. فعلا كه خبرى نيست و آنچه واقعا رعايت و پيگيرى مي شود، اخذ مجوز براى آثار موسيقى است.
به عنوان یک هنرمند از بازیگران و صورت های معروف دیگر چه انتظاری دارید؟
عزم و اشتراك جمعى بر اشاعه فرهنگ صحيح استفاده از آثار هنرى و يكپارچه كردن راه ها و مسيرهاى منتهى به اين مساله مهم و كليدى در اقتصاد هنر ايران.
گفتگو از فریده قهرمانی
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | اقتصاد | هنرمند | بازیگران | هنرمندان | قانون کپی رایت | محمد اصفهانی | موسیقی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog